Návštěvou tohoto webu souhlasíte s užitím Cookies a ostatních podmínek webu, které jsou na vyžádání.

Navigace:

O mě

 

Prolog....

Kde začít? U osobních věcí, nebo u pracovních? Kolem mne je toho spousta a vše se prolíná. Má práce pro mne vždycky byla zábavou a také se to projevilo velmi výrazně i na mém osobním životě. Můj osobní i pracovní cíl je jednoduchý - jsem tu pro lidi. Jde mi o to, aby se lidem žilo lépe, proto tvořím produkty tak, aby se lidem pracovalo mnohem snadněji. Stejně tak se snažím lidi i bavit. Na mých akcích si tak užijete i srandu a kdo mne dobře zná, tak ví, že nezkazím žádnou zábavu, ale že se spíše snažím o to zábavu řídit a lidi prostě bavit. Když je dobře Vám, pak je dobře i mě.

Osobní fakta

Narodil jsem se v Mostě 8. listopadu léta páně 1979. Větší část života jsem strávil na severu čech. Mnoho let jsem ale žil v Praze a v Brně, kde mám dodnes velmi mnoho dobrých přátel a slušné zázemí.

Pracovní výsledky

Již od pubertálního věku se zabývám obory, kde se dobře použije můj skvělý hlasový potenciál. Mám za sebou zkušenosti jak v dabingu, tak v televizi (Nova), ale zejména jsem rádiák a DJ. Vysílal jsem v Rádiu Most, dělal zvukaře v Bonton Rádiu DeeJay a mihl jsem se i v dalších rádiích.

Od roku 1995 se velmi intenzívně zabývám programováním a to jak aplikací pro Windows, tak programuji i serverové a webové aplikace. Pracoval jsem ve společnostech, které jsou v ČR celkem významné (Seznam.cz, Atlas.cz, Globe Internet - dnes Active 24, MagicWare). S řadou renomovaných společností spolupracuji dodnes jako odborný konzultant. V podstatě mi volají, když je problém, abych jej vyřešil. Byl jsem přímo jedním ze dvou zakladatelů společnosti DigiSoft, řídím aktuálně MySOFT.cz.

Již řadu let se specializuji na internetová rádia. Starám se o provoz CrazyRádio.cz (dříve HitRádio), ČeskoSlovenské Rádio, Rádio Rokec, pokračuji v internetové retro verzi Rádia Most (dokonce na původní doméně), MAX Rádio a o desítky rádií jiných provozovatelů (jak internetových, tak FM). Podařilo se mi zásadně se zasadit o změnu autorského zákona a zmírnit legislativu ohledně internetových rádií a autorského plnění. Dříve nebyl rozdíl mezi celoplošným FM rádiem a malým internetovým projektem z paneláku. Dnes již tento rozdíl je a jsem za to rád. Aktuálně se snažím o něco podobného s internetovým TV vysíláním.

Mám toho za sebou celkem dost a to jsem stále mladý klučina  ;). Všem, se kterými jsem měl tu čest spolupracovat tímto děkuji, vzájemně jsme si předali spoustu zkušeností a věřím, že jsme si vždy všude byli přínosem. Jsem týmový hráč, ale zároveň mi vyhovuje samostatná (zejména tvůrčí) činnost.

Velké úspěchy..?

Tady to vezmu hodně stručně. Pomohl jsem pár lidem, které znáte - Třeba Austin Mahone, ale i desítkám těch, které nikdo nezná. Však sami vědí ;)

Zvládl jsem i spoustu živých televizních vstupů (jako reportér). Ve třinácti letech jsem zazpíval pro dva miliony diváků (tam to vše začalo - viz Youtube, nebo archiv ČT). Pocit je to parádní a zvládl jsem to - prý skvěle. Úspěch ale vidím v jiném směru, o mne nejde - jsem tu jako NÁSTROJ. Doufám, že jsem vždy fungoval jako nástroj dobra. Lidé - kteří na "TO" měli a nedostali šanci, měli u mě možnost se "vyrobit". No a poté také měli co ukázat (airchecks). Dneska je vídáte v televizi, nebo slýcháváte třeba v rádiích. I to považuji za můj úspěch! Máme a udržujeme stále dobré vztahy a já osobně jsem rád, že se jim daří! Mám rád pohled směrem kupředu, proto stále tvořím a rád stále vymýšlím nové věci. Kamarádím se třeba s Pitbullem, nebo Willem Smithem a řadou pro mne velmi cenných lidiček.

Programování....

Jsem programátor. Ano - nemyslím tím však znalost části nějakého jazyka, ale velmi důkladně znám téměř desítku programovacích jazyků. Jsem samouk - ve škole jsem studoval chemii, která nemá s IT nic společného. Programovací jazyky ovládám naplno - více je umět už nejde, vyčerpal jsem možnosti. To znamená, že mám i produkty, které aktivně nabízím a které mne živí. Hlavním je systém pro bary, restaurace, diskotéky a podobně, prakticky známý jako Bar a Restaurace. V provozech je velmi oblíbený pro svou lidskost ovládání. Další mou parádou je systém Pokladna a Sklad, který je určený pro běžné obchody.

Dalším, hodně zajímavým produktem je rozhlasový odbavovací systém Radio Profesional. Ten se stará o všechno, co v rádiu slyšíte, mimo lidského hlasu (i když i ten trošku umí díky integrované syntéze řeči).

Z industriální stránky software vybírám systém pro kompletní správu a generování čárových kódů BarCode Generator. Řada firem také využívá systém pro hromadnou komunikaci DirectMail a E-MailServis. Systémů mám desítky, vybral jsem jen ty, které jsou z pohledu klientů často objednávané - a tedy zajímavé.

Dále se starám o sedmdesátku webových systémů, většina zejména nekomerčního charakteru. Pokud je to nutné, tak si sám dělám grafiku, programuji jádro webu v PHP,ale také používám dostupné moderní technologie jako redakční systémy, k nim volné šablony, eshopy a další, zejména OpenSource zdroje. Jde nejen o všechny naše projekty, ale třeba i o stránky týkající se závodění pejsků.

Programování mne opravdu hodně baví a neustále vymýšlím další zlepšováky stávajících produktů a to hlavně díky zpětné odezvě od spokojených uživatelů.

Jak se mění svět, tak se měním i já. Stále se učím nové věci (aktuálně programování v JAVA - hlavně kvůli Androidu),sleduji vývoj trhu a přizpůsobuji se situacím. Zkrátka jsem neusnul na vavřínech, ale držím krok. Tedy - snažím se ;)

Zvuk a obraz...

Díky zkušenostem z rádia a z televize se také hodně zabývám výrobou a zpracováním audiovizuálního materiálu. Zvukařina, foto, světlo a střih mne prostě baví. Z obrazu mám nejraději focení, ale s kamerou jsem také dobrý kamarád. Umím si vyhrát a do dílka vnořit i umělecké cítění. Ovládám celkem akčně běžné střihové programy (Pinnacle Studio, Adobe), ale pochopil a dříve používal jsem i tvrdý střih v BETACAM technologii (v malé střižně na Nově v Měšťanské Besedě jsem byl skoro pořád). Aktuálně si rád hraji v aplikaci Adobe After Effects, která mne úplně nadchla. Pochopitelně stříhám v tom, co je potřeba, programů je spousta.

K práci se zvukem v našem studiu nejčastěji používám nástroje jako Sound Forge, CakeWalk, Acoustica, Cubase, Studio One, Adobe Adition/Prelude, Ableton, Intone a další.

Sítě...

Na profi úrovni zastávám i funkce ISP technika, kde se starám o síť CZWifi.net, ale hlavně také o podnikové sítě. Jsem volán na instalace, renovace i opravy různých druhů sítí (optika, metalika, vzduch). Starám se nejen o pevnou a vzdušnou část sítě, ale i o to, co se v síti děje. Programuji VOIP ústředny, routery, síťové firewally a NAT, dohledové systémy, servery (Windows - Active directory i Linux LAMP). Kladu velký důraz na bezpečnost v sítích, takže dělám i audit bezpečnosti sítě a následná řešení zabezpečení sítě i koncových stanic. Pravidelné zálohování a aktualizace jsou naprostou samozřejmostí.

Práce

V současné době jsem k veškeré mé činnosti i zaměstnán na hlavní pracovní poměr jako zvukař v divadle. Namlouvám (a zpívám) spoustu reklamních spotů (jak pro rádio, tak pro TV), namlouvám audioknihy, upoutávky pro TV a příležitostně ještě i dabuji (od 16ti let). Hodně času tedy trávím ve studiích.

Volný čas...

Většinu života jsem volný čas trávil ve společnosti jízdního kola. Rád ale i plavu, cvičím (ani ne posilovna, jako domácí cvičení) a trávím čas se psi (mám tři). Když mám chuť na společnost, tak vyrazím s přáteli na pivko, nebo do přírody (nejlépe na Sázavu - konkrétně do obce Hradištko - Pikovice u Prahy). Zbytek času koukám na Simpsonovi, Futuramu, Teorii Velkého Třesku a další. 

Cíle a vize...

Rád bych do deseti let šel do důchodu :D Neeee- kecám. Jsem akční človíček, který má rád kolem sebe ruch, ale také mám rád protikladný klid. Vše v rovnováze. Cílem je tedy postavit dům - spíše chalupu, nebo srub a tam jezdit dobíjet baterky. Po čase tam třeba i dožít. Mezitím ale rád zachovám to, co dělám. Nebráním se však spolupráci s dalšími subjekty - i přes to, co všechno dělám mi zbývá spousta času a energie na další činnosti. Nerad doma sedím u televize. Jsem ještě mladý a do důchodu je hodně daleko.

  • Zobrazení: 1733